Yabancı Personel Çalışma İzini Danışmanlığı

     Türkiye'de yatırım yapmak isteyen yabancı yatırımcılar,  Tükiye'de çalışmak isteyen yabancı kişiler ve yabancı personel çalıştırmak isteyen firmalar için çalışma izni ve ikamet izni danışmanlığı yapıyoruz. 

 

     Çalışma & İkamet izni için yetkili otoriteler ile iletişimizi sağlıyoruz. Çalışma izni için gerekli prosedür ve işlemleri , sizin adınıza vekaleten takip ederek çalışma ve ikamet izni çıkarıyoruz. 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ? 

Etiket; çalışma izni, ikamet için, yabancı işçi çalıştırma danışmanlığı, yabancı işçi çalışma izni, çalışma izni nasıl alınır, çalışma izni için gerekli belgeler, çalışma izni için hangi evraklar gereklidir, çalışma izni için gerekli kriterler, yabancı işçi çalışma izni alma şartları, çalışma izni nasıl çıkarılır

     Türkiye 'de , çalışma izni olmaksızın yabancı uyruklu vatandaş çalıştıran kişi yada firmalara, her bir yabancı vatandaş için,  10.812 TL (2020 yılı) idari para cezası uygulanmaktadır.  

 

     Yabancı Personel Çalışma İzni için gerekli kriterleri sağlamadan başvuru yapmak, aynı yabancı kişinin, o firmada başvuru hakkını 1 yıl ertelemektedir. Bu sebeple, başvuru öncesi gerekli belgelerin eksiksiz ve kriterlere uygun hazırlanmasını sağlamalısınız. 

 

     Yabancı Personel Çalışma İzni 1 yıl için verilir. Süre uzatımı başvurusu ile 2 yıl daha uzatılmaktadır. Bu şekliyle 6 yıllık kesintisiz çalışma sonucu çalışacagı şirket ve görev farklılığı gözetmeksizin süresiz çalışma iznine dönüştürülür.

Özel Sektörde Çalışacak Yabancı İşçi İçin Gerekli Belgeler 


- SGK sicil dosyasında Firma yetkilisi olan kişi Adına alınmış e-imza. 
- E imza yetkilisi adına alınmış kep adresi 
- Ortaklık Yapısını ve sermaye paylarını gösterir Ticaret sicil gazetesi Onaylı 
- Bilanço ve kar zarar tablosu YMM onaylı yada Vergi Dairesi onaylı 
- SGK İşyeri Sicil Numarası 
- İmza Sirküleri Noter onaylı 
- Vergi Levhası 
- Faaliyet Belgesi 
- Yabancı Personele ait Pasaport 
- Yabancı Personele ait Yeminli tercüman tarafından tercüme edilmiş noter onaylı diploma 
- Yabancı Personele ait yeni Çekilmiş 1 adt. vesikalık fotoğraf 
- Yabancı Personele ait ikamet tezkeresi veya Geçici koruma belgesi , İkamet Tezkeresi veya Geçici koruma belgesi yoksa yabancının ülkesinde bulunan T.C. Konsoloslugundan alınmış referans numarası

Ev Hizmetlerinde Çalışacak Yabancı İşçi İçin Gerekli Belgeler


- İşveren adına alınmış e-imza. 
- İşveren adına alınmış kep adresi 
- İşverene ait kimlik örneği 
- İşverene ait İkametgah Belgesi 
- Yabancı Personele ait Pasaport
- Yabancı Personele ait Yeni Çekilmiş 1 adt. Vesikalık Fotoğraf 
- Yabancı Personele ait İkamet tezkeresi veya Geçici koruma belgesi, İkamet Tezkeresi veya Geçici koruma belgesi yoksa yabancının ülkesinde bulunan T.C. Konsoloslugundan alınmış referans numarası